הבלוג

בנות מספרות על אמצעי מניעה, הורמונים ומה שביניהם

מוזמנת לקרוא, להגיב ולשתף בחוויות האישיות שלך ושל נשים אחרות ברחבי הארץ

דנה מירושלים

אני עם הגלולות - סיימתי!

היי יקרות, איך הייתה ארוחת החג? איך עברתן את החופש הקצרצר?

ראש השנה תמיד מביא אותי לחשבון נפש עם עצמי,

האם השגתי את כל המטרות שהצבתי לעצמי השנה? האם הצלחתי להתפתח כבן אדם? איזה דברים טובים עשיתי בשביל עצמי בשנה שחלפה?

איכשהו אני תמיד מגיע למסקנה שאני לא מספיק דואגת לעצמי, או יותר נכון לגוף שלי…

אני תמיד אומרת שיכלתי לצאת לעוד ריצה השבוע, יכלתי לוותר על החטיף במוצ"ש ולכבות את הטלוויזיה חצי שעה קודם. אבל לא תמיד מתחשק לי לעשות את זה ברגע האמת, ובכנות אני סולחת לעצמי על זה, ומשלימה עם זה שזו אני…

אבל יש משהו אחר שהטריד אותי כבר המון זמן ולא הצלחתי להשלים איתו…

מגיל מאוד צעיר אני לוקחת גלולות, למה? ככה אמר הגניקולוג שלי, הוא טען שבשביל שהמחזור שלי יהיה סדיר אני צריכה לקחת גלולות. הוא רק שכח לציין שהמחזור שמגיע בין הגלולות הוא לא באמת מחזור ושהרחם שלי נכנס לסוג של "תרדמת" והגוף שלי לא באמת עושה את מה שהוא אמור לעשות – מחזוריות!

אבל זה לא הכל, הרופא שלי גם לא סיפר לי כמה קשה יהיה למצוא גלולה שתתאים לי…

כמה סוגים ניסיתי, כמה העברתי את הגוף שלי ובשביל מה? כי הרופא אמר!

רוב האנשים שמכירים אותי יגידו לכן שאני בן אדם עם מצבי רוח, שאני יכולה לבכות משטויות או להיות בדאון ימים שלמים בלי סיבה ואח"כ להגיע מאושרת לעבודה כאילו הכל טוב! אז זהו שלא הכל טוב, הכל היה ממש ממש קשה, ניסיתי לפחות 5 סוגים שונים של גלולות וכלום לא עזר!

שלא לדבר על מה שקרה לעור שלי, חודשים של אקנה עיקש ואלפי שקלים שבזבזתי על קוסמטיקאיות, משחות, קרמים ומה לא, רק כדי להפטר מזה!

יום אחד רופא המשפחה שלי הציע שאולי האקנה נגרמת ממשהו שקורה בתוך הגוף והוא ביקש שאני אעשה בדיקות כלליות- כולסטרול, פרופיל הורמונלי ועוד כמה מבחנות שאני לא זוכרת מה הייתה המטרה שלהן.

כשהגיעו התוצאות הייתי בשוק! הוא אמר לי שיש לי כולסטרול גבוה ושזה מאוד לא אופייני לגיל שלי! לא האמנתי שזה מה שהוא אומר לי!

הוא אמר שלפעמים גלולות יכולות לעלות רמת הכולסטרול ושכדאי לי לשקול אולי להחליף אותן בסוג אחר!

אתן יודעות מה? לא החלפתי! זרקתי אותן לפח!

אחרי תקופה שבה שקלתי ללכת על התקן נתקלתי בפתילות של פרמטקס ומאז שעברתי לפרמטקס, החלטתי לעשות רק דברים טובים בשביל הגוף שלי!

ספטמבר 2020

מריה

אם כבר המלצה אז שתהיה חמה 😊

אני משתמשת בפרמטקס כבר 9 שנים וממש ממש מרוצה!

הפתילות הגיעו לישראל רק לאחרונה, אבל בעלי היה מביא מצרפת בכל פעם שטס כמה חפיסות והיינו מאחסנים במקרר.

חברה שלי (גם מצרפת) המליצה לי לנסות כשהיינו בחופשה שם, קנינו שם חפיסה אחת אבל בהתחלה ממש חששתי, כי זה נשמע טוב מידי מכדי להיות אמיתי. בדקתי על החברה שמייצרת את הפתילות, בדקתי על החומרים שיש בפתילות ואפילו התייעצתי עם חברה של גיסתי שהיא רופאה.

שם זה מאוד נפוץ ומוכר, ובכל הבדיקות שעשיתי ראיתי שזה ממש בטוח לשימוש ואין תופעות לוואי כמו עם גלולות נגיד! אני לא יכולה לקחת הורמונים והפתרון הזה היה ממש טוב בשבילי!

אני ממש מרוצה שעברנו להשתמש בפתילות האלה, זה מוצר ממש טוב! ממש קל להשתמש, לא מרגישים אותה, זה לא מפריע.

אני אמא ל-3 ילדים ובמהלך כל הזמן הזה השתמשנו בפרמטקס, כל פעם שרצינו להיכנס להריון פשוט הפסקנו להשתמש בפתילה ולא הייתה לנו שום בעיה להיקלט!

אחרי הלידה הראשונה קצת פחדתי להשתמש בפתילות כי לא ידעתי איך זה ישפיע על ההנקה, אבל אחרי שחיפשתי מיליון אופציות אחרות הבנתי שזו האופציה הכי טובה בשבילי לתקופה הזאת ולשמחתי זה לא שינה שום דבר, המשכתי להניק עד מתי שרציתי, לא הייתה השפעה על החלב ולא שום דבר!

בקיצור אם את קוראת את זה ושוקלת לנסות, אז אני ממליצה בחום! תנסי ותהני 😊

דצמבר 2020

שירני 🙂

אחרי שגיליתי את כל האמת על גלולות החלטתי לעבור לפרמטקס!

מה קורה חברות? איזה כיף שיש מקום אנונימי לשתף את הסיפור שלי!

אני בת 26 ולקחתי גלולות במשך 10 שנים (!!!), הסיבה שהתחלתי לקחת גלולות בכלל לא קשורה למניעת הריון והיום אני קצת מתחרטת שלא בדקתי את הדברים יותר לעומק, אבל בכל זאת הייתי בת 16…

אז הסיפור שלי מתחיל בגיל 12 כשקיבלתי מחזור בפעם הראשונה, המחזורים הראשונים שלי לא היו סדירים בכלל. קיבלתי פעם אחת ואז לא קיבלתי כמה חודשים, אחר כך קיבלתי וזה היה מחזור ממש קצר ואז אחרי חודש היה מחזור ממש כבד, בקיצור לקח לזה זמן…

בסביבות גיל 14 כשהתחלתי לקבל מחזור כמעט כל חודש המחזורים הלכו ונהיו כבדים יותר ויותר והכאבים גמרו אותי. פשוט לא הלכתי לבית ספר כי לא הייתי מסוגלת לזוז, הייתי ממש משותקת למיטה ואמא שלי הייתה לוקחת ימי חופש ומחלה כדי להישאר איתי בבית!

בהתחלה היא לקחה אותי לגניקולוגית שלה והגניקולוגית שלה רצתה לרשום לי גלולות, אבל אמא שלי לא הסכימה, היא אמרה שאין טעם לקחת גלולות למניעת הריון אם אני לא פעילה מינית והיא צדקה, באמת לא הייתי פעילה מינית. אבל אחרי שהיינו אצל כמה רופאים (אני חושבת 5-6 רופאים ורופאות!) כולם נתנו את אותו פתרון – גלולות. הרופא האחרון הסביר לנו שהגלולות יוצרות סדר ורצף ושהפתרון השני זה התקן ולא כדאי בגיל כל כך צעיר לבצע פעולה כירורגית כזו ברחם מתפתח, תכל'ס הוא הפחיד אותנו ואני לא יכולתי לסבול יותר אז החלטנו ללכת על הגלולות.

זה היה כמו קסם! המחזור השני מהרגע שהתחלתי היה הרבה יותר פשוט, קצר ועם אדוויל אחד כל הכאבים נעלמו! חשבתי שזה פתרון חיי, ואז התחילו התופעות לוואי…

בהתחלה זה היה תחושת יובש כזאת מציקה וקצת מגרדת בשפתיים הפנימיות, אחרי כמה מחזורים התלווה לזה גם ריח ממש לא נעים. התביישתי להגיד לאמא שלי כי לא ידעתי מה זה ולמה זה קורה לי ופחדתי שזה מחלת מין ושהיא תחשוב שאני לא בתולה (עדיין הייתי בתולה).

בשלב מסוים הריח כבר היה בלתי נסבל ואני חושבת שהיא פשוט הריחה את התחתונים שלי מהכביסה. היא באה אלי לחדר ושאלה כמה חפיסות של גלולות נשארו לי ואם צריך לקבוע תור לגניקולוגית כדי לחדש את המרשם, בדקתי ובאמת היה צריך לחדש את המרשם אז קבענו תור. ביום של התור, נסענו לקופת חולים ובדרך היא שאלה אותי איך אני מסתדרת עם הגלולות ואם אני זוכרת לקחת כל יום, ברור ששיחקתי אותה שהכל בסדר, ממש התביישתי ולא ידעתי שזה מהגלולות. כשהגענו לגניקולוגית אמא שלי שאלה אותה אם יכולות להיות גלולות תופעות לוואי ואיזה, הגניקולוגית שאלה אותי אם אני חווה תופעות לוואי וכמובן שאמרתי שלא. ואז אמא שלי אמרה "יש קצת ריח מוזר בתחתונים, זה נורמלי?" ואז הגניקולוגית אמרה שזה יכול להיות ורצתה לעשות לי בדיקה. תכל'ס זה ממש הפתיע אותי, החלפתי צבעים מהבושה, לא ידעתי מה לעשות ולא ממש רציתי שהיא תבדוק אותי, אבל אמא שלי שכנעה אותי.

עשינו בדיקה רגילה, היא רק הסתכלה ושאלה אם אני מרגישה יובש או גירוד ואמרתי לה שלפעמים. אחרי שהתלבשתי וחזרנו לשבת בשולחן, הגניקולוגית הסבירה שלפעמים יש גלולות שגורמות לכל מיני תופעות לוואי וזה נורמלי, פשוט צריך להתאים את הגלולה הנכונה לבחורה הנכונה. זה מאוד הרגיע אותי, כי באמת חשבתי שעשיתי משהו לא בסדר ולא ידעתי איך להפטר מזה. היא רשמה לי נרות נגד פטרייה וגלולות מסוג אחר ואמרה שנקבע תור לעוד חודש כדי שנוכל לוודא שהפטרייה נעלמה.

בדיעבד, אם היא הייתה מסבירה לי את הדברים שאני יודעת היום סביר להניח שהייתי מוותרת על הגלולות ומחפשת פתרון טבעי יותר לכאבי מחזור שהיו לי!

את בעלי הכרתי אחרי שהשתחררתי, התחתנו כשהייתי בת 23 ועברנו לגור במרכז ולפני שנה ו-9 חודשים נולדה לנו בת מתוקה ומושלמת. אחרי הלידה הבנתי שלא כדאי לי לחזור לגולות שלקחתי כי מאוד רציתי להניק, חוץ מזה שהמחזור הראשון שקיבלתי אחרי הלידה לא היה כל כך נוראי כמו המחזורים שזכרתי לפני הגלולות. המחזורים שהתחלתי לקבל היו כואבים ומלווים בדימום כבד, אבל עם משככי כאבים מתאימים זה היה עובר ולא ממש הפריע לתפקוד היומיומי שלי. אז החלטתי לא לחזור לגלולות והתחלנו לחפש אמצעי מניעה אחר.

הגניקולוג הציע לי לנסות את הזריקות דפו פרוברה, זה בעצם זריקה שמכילה את החומרים שיש בגלולות וצריך לקחת אותה פעם בשלושה חודשים והיא גם מבטלת את המחזור. שאלתי אותו איך זה ישפיע על הפוריות שלי כשנרצה להביא עוד ילדים והוא אמר שזה לא משפיע בכלל ושתוך כמה חודשים מרגע שנפסיק את הזריקות אצליח להיכנס להריון בקלות, אז סמכתי עליו וגם קסם לי הרעיון שלא אצטרך לקבל מחזור.

בפעמיים הראשונות שקיבלתי את הזריקה הכל היה בסדר, לא קיבלתי מחזור, לא נכנסתי להריון ולא הרגשתי שום תופעת לוואי. ממש חלום! בזריקה השלישית בערך אחרי חודשיים התחלתי להרגיש כאבים ברחם, חשבתי שזה בגלל שהגוף שלי רוצה לייצר את המחזור אבל לא מצליח ואז משהו כמו שבועיים לפני המועד של הזריקה הבאה התחיל לי דימום קל, זה ממש הפחיד אותי וגם לא הבנתי אם אני יכולה לבייץ בסיטואציה כזו או לא. חזרתי לגניקולוג והוא אמר שכנראה הגוף שלי מפרק את החומרים של הזריקה מהר מידי ושכדאי לי לקחת את הזריקה פעם בחודשיים במקום פעם בשלושה חודשים. שאלתי אותו למה הכאבים והוא לא כל כך ידע לתת לי תשובה, רק אמר "קחי כדור והכל יהיה בסדר".

בנקודה הזו הבנתי שכל הרופאים האלה לא יודעים כלום. באמת, פשוט כלום. התחלתי לחפש בגוגל תשובות ומחקרים וקראתי מלא על גלולות ועל הזריקות ועל ההורמונים והחומרים שמכניסים לאמצעי מניעה האלה והבנתי כמה נזק אני בעצם עושה לגוף שלי!

ואז יום אחד נתקלתי בפוסט בפייסבוק בקבוצה של נשים, זה היה פוסט של בחורה צעירה ממני בכמה שנים, שבטח גם אתן נתקלתן בו! היא סיפרה שהיא חזרה מחו"ל ובמטוס התחילה לכאוב לה הרגל, שעד שהיא הגיע לארץ הרגל שלה הייתה כל כך כואבת שהיא לא הצליחה לדרוך עליה ושבבית חולים הבינו שיש לה קריש דם! הסיפור שלה פשוט זעזע אותי! לא עזבה אותי המחשבה שיקרה לי משהו ולילדה שלי לא תהיה אמא! אני ובעלי החלטנו שלא משנה מה אנחנו לא נסכן את הבריאות של המשפחה שלנו בשביל שום דבר בעולם! והתחלנו לחפש אמצעי מניעה טבעי, כזה שלא מצריך את כל ההורמונים בעולם רק בשביל למנוע הריון!

קראתי על חום השחר ודייזי, והמודעות לפוריות והכל היה נראה לי ממש תהליך מורכב ואז נתקלתי בפרמטקס. ראיתי סרטון בפייסבוק שמסביר על הסכנות של הגלולות ועל הפתילות של פרמטקס וממש הסתקרנתי! נכנסתי לאתר ולא האמנתי שמצאתי את הפתרון שחיפשתי כל הזמן הזה! בהתחלה לא רציתי להזמין מהאתר כי לא ידעתי כמה זה אמין ורציתי להתייעץ, אז הלכתי לבית מרקחת בעיר שלי שבו מוכרים פרמטקס והתייעצתי עם הרוקחת. תכל'ס היא אמרה שזה אמצעי מניעה ממש יעיל, שפרמטקס נותן יעילות של 97% ושאין לו שום תופעות לוואי, קניתי את החפיסה הראשונה וחשבתי לעצמי שגם אם זה לא יעבוד ואני אכנס להריון זה לא כל כך נורא, כי גם ככה חשבנו להביא עוד ילדים בעתיד, פשוט קצת נקדים את המאוחר.

אבל האמת היא שמאז שאנחנו משתמשים בפרמטקס לא נכנסתי להריון, אני משתמשת ב-2 פתילות כל פעם כי אמרו לי שאחרי הלידה צוואר הרחם מתרחב וכדאי להשתמש ב-2 פתילות. בשורה התחתונה – פרמטקס פשוט עובד! תנסו ותודו לי אחר כך! 😊

ינואר 2020

דנה מירושלים

אני עם הגלולות - סיימתי!

היי יקרות, איך הייתה ארוחת החג? איך עברתן את החופש הקצרצר?

ראש השנה תמיד מביא אותי לחשבון נפש עם עצמי,

האם השגתי את כל המטרות שהצבתי לעצמי השנה? האם הצלחתי להתפתח כבן אדם? איזה דברים טובים עשיתי בשביל עצמי בשנה שחלפה?

איכשהו אני תמיד מגיע למסקנה שאני לא מספיק דואגת לעצמי, או יותר נכון לגוף שלי…

אני תמיד אומרת שיכלתי לצאת לעוד ריצה השבוע, יכלתי לוותר על החטיף במוצ"ש ולכבות את הטלוויזיה חצי שעה קודם. אבל לא תמיד מתחשק לי לעשות את זה ברגע האמת, ובכנות אני סולחת לעצמי על זה, ומשלימה עם זה שזו אני…

אבל יש משהו אחר שהטריד אותי כבר המון זמן ולא הצלחתי להשלים איתו…

מגיל מאוד צעיר אני לוקחת גלולות, למה? ככה אמר הגניקולוג שלי, הוא טען שבשביל שהמחזור שלי יהיה סדיר אני צריכה לקחת גלולות. הוא רק שכח לציין שהמחזור שמגיע בין הגלולות הוא לא באמת מחזור ושהרחם שלי נכנס לסוג של "תרדמת" והגוף שלי לא באמת עושה את מה שהוא אמור לעשות – מחזוריות!

אבל זה לא הכל, הרופא שלי גם לא סיפר לי כמה קשה יהיה למצוא גלולה שתתאים לי…

כמה סוגים ניסיתי, כמה העברתי את הגוף שלי ובשביל מה? כי הרופא אמר!

רוב האנשים שמכירים אותי יגידו לכן שאני בן אדם עם מצבי רוח, שאני יכולה לבכות משטויות או להיות בדאון ימים שלמים בלי סיבה ואח"כ להגיע מאושרת לעבודה כאילו הכל טוב! אז זהו שלא הכל טוב, הכל היה ממש ממש קשה, ניסיתי לפחות 5 סוגים שונים של גלולות וכלום לא עזר!

שלא לדבר על מה שקרה לעור שלי, חודשים של אקנה עיקש ואלפי שקלים שבזבזתי על קוסמטיקאיות, משחות, קרמים ומה לא, רק כדי להפטר מזה!

יום אחד רופא המשפחה שלי הציע שאולי האקנה נגרמת ממשהו שקורה בתוך הגוף והוא ביקש שאני אעשה בדיקות כלליות- כולסטרול, פרופיל הורמונלי ועוד כמה מבחנות שאני לא זוכרת מה הייתה המטרה שלהן.

כשהגיעו התוצאות הייתי בשוק! הוא אמר לי שיש לי כולסטרול גבוה ושזה מאוד לא אופייני לגיל שלי! לא האמנתי שזה מה שהוא אומר לי!

הוא אמר שלפעמים גלולות יכולות לעלות רמת הכולסטרול ושכדאי לי לשקול אולי להחליף אותן בסוג אחר!

אתן יודעות מה? לא החלפתי! זרקתי אותן לפח!

אחרי תקופה שבה שקלתי ללכת על התקן נתקלתי בפתילות של פרמטקס ומאז שעברתי לפרמטקס, החלטתי לעשות רק דברים טובים בשביל הגוף שלי!

ספטמבר 2020

מריה

אם כבר המלצה אז שתהיה חמה 😊

אני משתמשת בפרמטקס כבר 9 שנים וממש ממש מרוצה!

הפתילות הגיעו לישראל רק לאחרונה, אבל בעלי היה מביא מצרפת בכל פעם שטס כמה חפיסות והיינו מאחסנים במקרר.

חברה שלי (גם מצרפת) המליצה לי לנסות כשהיינו בחופשה שם, קנינו שם חפיסה אחת אבל בהתחלה ממש חששתי, כי זה נשמע טוב מידי מכדי להיות אמיתי. בדקתי על החברה שמייצרת את הפתילות, בדקתי על החומרים שיש בפתילות ואפילו התייעצתי עם חברה של גיסתי שהיא רופאה.

שם זה מאוד נפוץ ומוכר, ובכל הבדיקות שעשיתי ראיתי שזה ממש בטוח לשימוש ואין תופעות לוואי כמו עם גלולות נגיד! אני לא יכולה לקחת הורמונים והפתרון הזה היה ממש טוב בשבילי!

אני ממש מרוצה שעברנו להשתמש בפתילות האלה, זה מוצר ממש טוב! ממש קל להשתמש, לא מרגישים אותה, זה לא מפריע.

אני אמא ל-3 ילדים ובמהלך כל הזמן הזה השתמשנו בפרמטקס, כל פעם שרצינו להיכנס להריון פשוט הפסקנו להשתמש בפתילה ולא הייתה לנו שום בעיה להיקלט!

אחרי הלידה הראשונה קצת פחדתי להשתמש בפתילות כי לא ידעתי איך זה ישפיע על ההנקה, אבל אחרי שחיפשתי מיליון אופציות אחרות הבנתי שזו האופציה הכי טובה בשבילי לתקופה הזאת ולשמחתי זה לא שינה שום דבר, המשכתי להניק עד מתי שרציתי, לא הייתה השפעה על החלב ולא שום דבר!

בקיצור אם את קוראת את זה ושוקלת לנסות, אז אני ממליצה בחום! תנסי ותהני 😊

דצמבר 2020

אם כבר המלצה אז שתהיה חמה 😊

מריה

אני משתמשת בפרמטקס כבר 9 שנים וממש ממש מרוצה!

הפתילות הגיעו לישראל רק לאחרונה, אבל בעלי היה מביא מצרפת בכל פעם שטס כמה חפיסות והיינו מאחסנים במקרר.

חברה שלי (גם מצרפת) המליצה לי לנסות כשהיינו בחופשה שם, קנינו שם חפיסה אחת אבל בהתחלה ממש חששתי, כי זה נשמע טוב מידי מכדי להיות אמיתי. בדקתי על החברה שמייצרת את הפתילות, בדקתי על החומרים שיש בפתילות ואפילו התייעצתי עם חברה של גיסתי שהיא רופאה.

שם זה מאוד נפוץ ומוכר, ובכל הבדיקות שעשיתי ראיתי שזה ממש בטוח לשימוש ואין תופעות לוואי כמו עם גלולות נגיד! אני לא יכולה לקחת הורמונים והפתרון הזה היה ממש טוב בשבילי!

אני ממש מרוצה שעברנו להשתמש בפתילות האלה, זה מוצר ממש טוב! ממש קל להשתמש, לא מרגישים אותה, זה לא מפריע.

אני אמא ל-3 ילדים ובמהלך כל הזמן הזה השתמשנו בפרמטקס, כל פעם שרצינו להיכנס להריון פשוט הפסקנו להשתמש בפתילה ולא הייתה לנו שום בעיה להיקלט!

אחרי הלידה הראשונה קצת פחדתי להשתמש בפתילות כי לא ידעתי איך זה ישפיע על ההנקה, אבל אחרי שחיפשתי מיליון אופציות אחרות הבנתי שזו האופציה הכי טובה בשבילי לתקופה הזאת ולשמחתי זה לא שינה שום דבר, המשכתי להניק עד מתי שרציתי, לא הייתה השפעה על החלב ולא שום דבר!

בקיצור אם את קוראת את זה ושוקלת לנסות, אז אני ממליצה בחום! תנסי ותהני 😊

ספטמבר 2020

איך החלטתי לזרוק את הגלולות לתמיד ולהתחיל לדאוג לגוף שלי!

דנה מירושלים

היי יקרות, איך הייתה ארוחת החג? איך עברתן את החופש הקצרצר?

ראש השנה תמיד מביא אותי לחשבון נפש עם עצמי,

האם השגתי את כל המטרות שהצבתי לעצמי השנה? האם הצלחתי להתפתח כבן אדם? איזה דברים טובים עשיתי בשביל עצמי בשנה שחלפה?

איכשהו אני תמיד מגיע למסקנה שאני לא מספיק דואגת לעצמי, או יותר נכון לגוף שלי…

אני תמיד אומרת שיכלתי לצאת לעוד ריצה השבוע, יכלתי לוותר על החטיף במוצ"ש ולכבות את הטלוויזיה חצי שעה קודם. אבל לא תמיד מתחשק לי לעשות את זה ברגע האמת, ובכנות אני סולחת לעצמי על זה, ומשלימה עם זה שזו אני…

אבל יש משהו אחר שהטריד אותי כבר המון זמן ולא הצלחתי להשלים איתו…

מגיל מאוד צעיר אני לוקחת גלולות, למה? ככה אמר הגניקולוג שלי, הוא טען שבשביל שהמחזור שלי יהיה סדיר אני צריכה לקחת גלולות. הוא רק שכח לציין שהמחזור שמגיע בין הגלולות הוא לא באמת מחזור ושהרחם שלי נכנס לסוג של "תרדמת" והגוף שלי לא באמת עושה את מה שהוא אמור לעשות – מחזוריות!

אבל זה לא הכל, הרופא שלי גם לא סיפר לי כמה קשה יהיה למצוא גלולה שתתאים לי…

כמה סוגים ניסיתי, כמה העברתי את הגוף שלי ובשביל מה? כי הרופא אמר!

רוב האנשים שמכירים אותי יגידו לכן שאני בן אדם עם מצבי רוח, שאני יכולה לבכות משטויות או להיות בדאון ימים שלמים בלי סיבה ואח"כ להגיע מאושרת לעבודה כאילו הכל טוב! אז זהו שלא הכל טוב, הכל היה ממש ממש קשה, ניסיתי לפחות 5 סוגים שונים של גלולות וכלום לא עזר!

שלא לדבר על מה שקרה לעור שלי, חודשים של אקנה עיקש ואלפי שקלים שבזבזתי על קוסמטיקאיות, משחות, קרמים ומה לא, רק כדי להפטר מזה!

יום אחד רופא המשפחה שלי הציע שאולי האקנה נגרמת ממשהו שקורה בתוך הגוף והוא ביקש שאני אעשה בדיקות כלליות- כולסטרול, פרופיל הורמונלי ועוד כמה מבחנות שאני לא זוכרת מה הייתה המטרה שלהן.

כשהגיעו התוצאות הייתי בשוק! הוא אמר לי שיש לי כולסטרול גבוה ושזה מאוד לא אופייני לגיל שלי! לא האמנתי שזה מה שהוא אומר לי!

הוא אמר שלפעמים גלולות יכולות לעלות רמת הכולסטרול ושכדאי לי לשקול אולי להחליף אותן בסוג אחר!

אתן יודעות מה? לא החלפתי! זרקתי אותן לפח!

אחרי תקופה שבה שקלתי ללכת על התקן נתקלתי בפתילות של פרמטקס ומאז שעברתי לפרמטקס, החלטתי לעשות רק דברים טובים בשביל הגוף שלי!

ספטמבר 2020

אהבת את הפוסט? שתפי אותנו!

הבלוג של פרמטקס פתוח לכולן!
שתפי אותנו בחוויה שלך ונצרף את הפוסט שלך לבלוג

שתפי את הבשורה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp