#אחת_שיודעת!

הריח שלך, הוא רק שלך!
לאחרונה קראתי הרבה על ריח והמבנה הגנטי של כל אחת מאיתנו וגיליתי דברים מדהימים!
לכל אחד ואחת מאיתנו יש ריח שונה וייחודי משלו, ממש כמו טביעת אצבע. הריח מורכב מהמטען הגנטי שלנו ויש לו תפקיד חשוב מאוד בחיי היומיום. החל מזיהוי מחלות ודלקות וחלה במציאת פרטנר מתאים להזדווגות. למעשה, חוקרים מצאו כי הריח יכול לגרום לנו להימשך לפרטנר שיכול להתאים לנו.
משיכה מינית, על פי ההגדרה, היא תשוקה למגע גופני וציפייה לעונג. משיכה מינית מתרחשת כשיש גירוי נכון של החושים שלנו ואנחנו מוצאות את בן הזוג כמתאים לנו להתרבות.
אז איך מתרחשת משיכה מינית? כאשר אנחנו נמצאות בקרבת בן זוג מתאים לנו מבחינה פיזיולוגית המוח שלנו מתחיל להפריש פרומונים.
פרומון הוא כימיקל נדיף (זאת אומרת ריח) המופרש על ידי כל יצור חי, כצורת תקשורת עם חיות דומות לו. המטרה יכולה להשתנות מחיה לחיה, לדוגמא אצל נמלים הן מתריעות כשהן מוצאות אוכל מתאים וכך בעצם נוצרת "השיירה" שהולכת לפי ריח הפרומונים שהשאירה חברתה. אצל דבורים הפרשת פרומון דווקא מתריעה על סכנה. ואצלנו לפרומון תפקיד מהותי במציאת פרטנר מתאים להתרבות.
אז איך זה בעצם עובד?
הפרומון מכיל בתוכו את כל המטען הגנטי של כל אחת, וכאשר הוא מופרש אל עבר בן/ בת זוג פוטנציאלי, הפרטנר בעצם מריח את פוטנציאל ההזדווגות וילודת צאצאים בריאים וחזקים.
זאת אומרת שאם את מריחה מישהו שמריח לך מדהים, יש סבירות גבוהה שגם תהנו מסקס מעולה, פריון גבוה וילדים בריאים (חמסה, חמסה, חמסה). לחילופין אם מישהו מריח לך ממש נורא, סימן שהוא ממש לא מתאים לך וגם אם לא תביאו ילדים יחד, סביר להניח שהחוויה במיטה לא תהיה הרמונית וזורמת כמו שציפית. במילים אחרות, תסמכי על האף שלך – הוא לא משקר!
עוד בדקו וגילו שהפרומונים שמופרשים בסביבה נשית, במהלך הווסת, מאותתים שזהו זמן הווסת, ועם הזמן נשים מתחילות לסנכרן את הווסת שלהן לאותו הזמן בחודש.
פרומונים מופרשים מהרגע שאנחנו נולדים, פעוט שנולד זה עתה מפריש פרומונים שגורמים לאם להתאהב בו ולהקשר אליו. ואפילו אם התינוק לא שלך ותחשפי לפרומונים שהוא מפריש, זה יכול לעלות את החשק להריון ולילד!
מחקרים לאורך השנים מצאו דברים מדהימים!
מחקרים רבים ברחבי העולם הראו כי חשיפת פרומון למין השני גורמת לעוררות במוח באיזורים שקשורים למשיכה מינית. אז חוקרים לקחו את זה צעד אחד קדימה ועשו עוד כמה מחקרים:
מחקר אחד בשוויץ ביקש מ-44 גברים ללבוש את אותה החולצה במשך יומיים ולא להשתמש במבשמים מלאכותיים. את החולצות מלאות הריח מסרו ל-49 נשים וביקשו מהן להריח ולדרג את הריח של החולצה (הפרטנר הפוטנציאלי). המחקר הראה כי נשים מעדיפות ריח של פרטנר שהמטען הגנטי שלו שונה מאוד מהמטען הגנטי שלה. "הפכים נמשכים" – לא סתם ביטוי מסתבר.
החוקרים סבורים שהמשיכה גבוהה יותר, ככל שהמטען הגנטי של בני הזוג שונה. מסיבה מאוד פשוטה, ככל שיש מטען גנטי שונה ומנוגד, הסיכוי שהצאצא שיוולד יהיה בריא וחזק, גבוה יותר. התינוק הרי לוקח את המטען הגנטי משני ההורים וככל שייקח את החוזקות משניהם יהיה בריא יותר וחזק יותר. ובכך סיכויי ההישרדות שלו גבוהים יותר.
בקיצור, את פשוט צריכה לסמוך על עצמך ועל הגוף שלך, מציאת בן זוג מתאים והתאהבות תתרחש באופן טבעי כשהפרומונים המתאימים יגיעו ממש מתחת לאף שלך.
מחקר אחר גילה כי נשים שנוטלות גלולות באופן קבוע, משתבש "כושר השיפוט" של המוח בהרחת פרומונים. המחקר בדק ומצא שנשים שנטלו גלולות באופן קבוע, בחרו ברובן בן זוג עם מטען גנטי דומה לשלהן. זה אומר שאם יבחרו לנסות ולהביא ילד, יכול להיות שיתקלו בקשיים להיכנס להריון או אפילו בהפלה טבעית. כאשר המטען הגנטי דומה, המערכת החיסונית של העובר חלשה יותר וסיכויי ההישרדות שלו נמוכים יותר.
הסיבה שזה קורה היא שהגלולות מונעות מהגוף לייצר תהליך ביוץ טבעי, וההורמונים המלאכותיים יכולים לשנות את כושר השיפוט של המערכת בקליטת פרומונים מפרטנר פוטנציאלי.
אז אם את בתהליך של מציאת בן זוג, או שאת רוצה לדעת אם בן הזוג הנוכחי שלך מתאים לך, זה בדיוק הזמן להפסיק עם הגלולות. את הכי את בלי הורמונים!
תעברי לפרמטקס – פתילה לא הורמונלית למניעת הריון, שלא תשבש לך את חוש הריח .

מקורות:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%99%D7%9B%D7%94_%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%9F
https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/29/ART1/773/828.html
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3509689,00.html
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4158889,00.html
https://www.eol.co.il/articles/5

שתפי את הבשורה:

תפריט נגישות

לשאלות נוספות ובירורים כתבי לנו:

הודעה חשובה!

בעקבות המצב, לא יהיו משלוחים עד להודעה חדשה!

בינתיים ניתן לרכוש את פתילות פרמטקס באחת מנקודות המכירה ברחבי הארץ ובסניפי סופר-פארם.

שנדע ימים טובים יותר.